poniedziałek, 25 lutego 2013

Czapka uszatka nr 3 + szalik

Wiosna przyszła już, a ja dopiero skończyłam dawno dawno dawno temu zamówiony przez Ukochanego komplet :) Tak szczerze mówiąc, jest mi trochę głupio, że znowu musiał tak długo czekać na zamówienie. Chyba jedynym usprawiedliwieniem dla mnie jest nowa praca - od jakiegoś czasu jak już przyjdę do domu i ogarnę trochę siebie i chłopaków, to po prostu zasypiam... Dziergam obecnie z częstotliwością raz na tydzień, ok. 2 godziny, więc sami widzicie, że niewiele można z moim obecnym tempem zrobić.

No! dosyć tych żali!! Wiosna idzie, dni są coraz dłuższe, energii coraz więcej w nas, a robótki już też coraz lżejsze na drutach i szydełku, więc myślę, że poprawię swoje statystyki :)

A tymczasem prezentuję Wam kolejną czapkę uszatkę (już opisywałam jej sposób wykonania, więc nie będę się powtarzać) - tym razem w komplecie z szalikiem.


Czapka jest trochę większa od poprzednich, co widać doskonale na moim małym modelu :)


Czapka zrobiona podobnie jak poprzednio - ściągaczem 1x1 z podwójnej nitki na drutach nr 8, szalik zaś pojedynczą nitką na drutach nr 4 ściegiem francuskim prawym.Czapkę zrobiłam już dawno temu i to raczej szybko, dużo dłużej robiłam szalik, ponieważ na drutach miałam 340 oczek... straaasznie dużo :)

Cały komplet powstał z Oliwii.


Zużyłam 3 motki szarej i 1 motek czarnej (tak dokładnie to 1 motek i jeszcze jakieś łączone resztki w paseczkach, bo nie opłacało się dla kilku metrów kupować kolejnego motka). Wymiary szalika to: 200 cm długości i 30 cm szerokości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz